images

Skypowe wątpliwości

Ale jak to zajęcia przez Skype? Jak takie zajęcia wyglądają? Mają w ogóle sens? Przecież nie spotykasz się z tą osobą twarzą w twarz! Nie jest to ograniczające? I co, te zajęcia wyglądają tak zupełnie normalnie? Da się w ogóle tak uczyć? I jak to w praktyce wygląda?

Ostatnio coraz częściej spotykam się z takimi pytaniami. W zdecydowanej większości wynikają z ciekawości tematem zajęć online i tym, że niewiele osób wie, jak takie zajęcia wyglądają „od kuchni”. Wiele osób ma w sobie obawę, że zajęcia, które odbywają się za pośrednictwem internetu/monitora nie są pełnowartościowymi zajęciami, że uczestnik coś traci nie siedząc- jak to standardowo wygląda- w biurze, bądź sali konferencyjnej na przeciw prowadzącego. Nic bardziej mylnego. Zajęcia „skypowe” są po prostu inne, powiedziałabym, że inne pod względem organizacyjnym. A o co dokładniej mi chodzi opiszę poniżej zdradzając jak to wygląda u mnie, od kuchni.

Organizując zajęcia online Kursant otrzymuje ode mnie odpowiednio wcześniej zeskanowane materiały, które przesyłam jako załącznik w programie Skype bądź mailowo.  Dzięki wcześniejszej wysyłce materiałów Kursant ma czas, żeby je wydrukować i dodatkowo przejrzeć przed zajęciami. W trakcie zajęć bazujemy właśnie na tych materiałach, są wśród nich materiały autorskie, które przygotowuję indywidualnie każdej osobie, biorę wówczas pod uwagę to, co już zostało opracowane, co chciałabym z Kursantem utrwalić lub nad czym chciałabym jeszcze popracować.  Pracę z materiałami każdorazowo poprzedza rozmowa dotycząca aktualnych tematów. Często są to rozmowy dotyczące spraw biznesowych, aktualnych dla firmy, ale również to rozmowy dotyczące życia prywatnego, bieżących zdarzeń. Temat wypływa często sam, spontanicznie.

Część końcowa zajęć to krótkie podsumowanie tego, co zostało opracowane oraz omówienie pracy domowej. W niektórych przypadkach rezygnuję z pracy domowej, jeśli wiem, że Kursant ze względu na ograniczenia czasowe nie jest w stanie jej zrobić.

Wielką zaletą komunikacji przez Skype jest funkcja „chat”, dzięki której każde nieznane słówko, które zostało wychwycone, zanotowane i przetłumaczone, dzięki której każdy poprawiony błąd i każde zapisane zdanie jest zarchiwizowane i dostępne pod datą przeprowadzonych zajęć.  W każdej chwili Kursant, ale również  ja możemy powrócić do konkretnej daty, sprawdzić, co było ostatnio tematem, jakie słówka powinny zostać opanowane.

Zajęcia online to również większe możliwości czasowe, czasem wręcz oszczędność czasu- czasu dojazdu, większe możliwości terytorialne- właściwie nie ma ograniczeń terytorialnych, jedynym wymaganiem jest dobre połączenie internetowe.  Zajęcia przez Skype prowadziłam m.in. z osobami zamieszkującymi na stałe Niemcy, z osobami mieszkającymi w Gdańsku i w Kielcach.

Jeśli chcesz przetestować na „własnej skórze” jak wyglądają takie zajęcia, zapraszam Cię do skorzystania z darmowej, 30-minutowej lekcji próbnej. Zapisy pod numerem 785 363 397 bądź mailowo kontakt@studiodeutsch.pl.

 

źródło zdjęcia: https://www.azamaraclubcruises.com/int/check-in-online

 

Posted in o mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>